Home Άνδρες Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 81-78

O ΠΟΡΦΥΡΑΣ στα SOCIAL MEDIA (NEW)

Ανανεωμένο !!

    

           


Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ

MOBILE LAND ΞΥΔΟΥΣ

Χορηγός της

Ανδρικής ομάδας Μπάσκετ

MOBILE LAND

ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΥΔΟΥΣ

Καποδιστρίου 2

ΠΕΙΡΑΙΑ

ΡΟΔΟ

6932 367370

Davinci Gelato



Μικρολίμανο

210 413 319

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ

ειδικός συνεργάτης του ΠΟΡΦΥΡΑ

ΚΥΡΙΑΚΟΥ - Θ. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

Ήβης 26-28, Φρεαττύδα

210 4536 342

6944 887823,  6944 511747

Aloum_Tent


Αρχιτεκτονικά Συστήματα

Αλουμινίου

Συστήματα Σκίασης

Αιτωλικού 107

210 4631 089

Υποστηρικτής

Γυναικείας Ομάδας Μπάσκετ

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ-GRILL "Ο ΝΙΚΗΤΑΣ"


ΦΙΑΛΕΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ


Νικόλαος Καραγιαννίδης

Λάμπρου Σπύρου 99, Πειραιάς


άμεση εξυπηρέτηση στο

210 4511 169

ΤΕΝΤΕΣ "Ο ΜΗΝΑΣ"

Τέντες-Συστήματα σκίασης

Λεωφ. Χατζηκυριακού 105

210 4517 921



Κέντρο Ελαστικών & Ζαντών

Δ. Γιαννουλάτος

Φίλωνος 131

210 4294 586

Παναγιώτης Δατσώλης

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΑΣΑΠΙΚΟ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΑΣΑΠΙΚΟ

Κλεισόβης 133, Καλλίπολις

210 4537 767

Σε έναν αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, με τις δύο ομάδες να έχουν υποβιβαστεί στα τοπικά πρωταθλήματα, ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ πέτυχε νίκη γοήτρου απέναντι στον ΑΟ Ερμιονίδας με 81-78.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη όμως ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ανέβασε ρυθμούς παίρνοντας τελικά τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 18-22, 37-40, 60-53, 81-78.

Διαιτητές: Σωτηρχέλης - Κωστακέλη.

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ Κωνσταντινίδης): Σίμος, Παλτόγλου 15 (5), Στεφανής 8, Παπαφωτίου 1, Βούλγαρης 12, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 13 (1), Μπαρμπαρής 6, Οικονόμου 8 (2), Τρίγκας 7 (1), Ντόκος 5 (1).

ΑΟ Ερμιονίδας (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 9, Αγγελής 12, Θωμάς 7 (1), Βανδώρος 5, Γκολέμης 10 (3), Δεβελέκος 2, Διαμαντόπουλος 19, Κορίζης 14, Πουλής.

Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής:

ΚΑΟΚ - Καλαμάτα ΣΚ 87-42
Άρης Πετρούπολης - Γλαύκος 71-52
Κεραυνός Αιγίου - ΑΟ Ακράτας 75-77 (69-69 κ.α.)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΟ Ερμιονίδας 81-78
Αχαγιά 82 - Ίκαρος Ν.Σμύρνης 82-74
Έσπερος ΑΟΠΑ - Ένωση Ιλίου 70-66
Ίκαρος Καλλιθέας – ΑΟ Πεύκης 92-76
Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

Η βαθμολογία:

1.    Δάφνη Δαφνίου 51
2.    Ίκαρος Νέας Σμύρνης 48
3.    ΚΑΟΚ 46
4.    Έσπερος ΑΟΠΑ 45
5.    Ένωση Ιλίου 44
6.    ΑΟ Ακράτας 43
7.    Γλαύκος 41
8.    Αχαγιά 82' 41
9.    Κεραυνός Αιγίου 38
10.  ΑΟ Πεύκης 38
11.  Άρης Πετρούπολης 37
12.  Ίκαρος Καλλιθέας 37
13.  ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ 35
14.  ΑΟ Ερμιονίδας 34
15.  Καλαμάτα ΣΚ 33

Το πρόγραμμα της επόμενης, τελευταίας αγωνιστικής:

Δάφνη Δαφνίου - ΚΑΟΚ
Καλαμάτα ΣΚ - Άρης Πετρούπολης
Γλαύκος - Κεραυνός Αιγίου
ΑΟ Ακράτας - ΠΟΡΦΥΡΑΣ
ΑΟ Ερμιονίδας - Αχαγιά 82
Ίκαρος Ν.Σμύρνης - Έσπερος ΑΟΠΑ
Ένωση Ιλίου - Ίκαρος Καλλιθέας
Ρεπό: ΑΟ Πεύκης



Last Updated on Sunday, 14 May 2017 20:02