FAX: 210-42.87.444

ΣΚΟΥΖΕ 25 & ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ

Νέα του μπάσκετ Παμπαίδων

Την φετινή περίοδο η ομάδα των Παμπαίδων μας συμμετέχει στο Τουρνουά που διοργανώνουν οι Πανιώνιος, 'Εσπερος, Ολυμπιακός και ΓΣ Περιστερίου, στο οποίο συμμετέχουν τόσο ομάδες απο την ΕΣΚΑ, όσο και από την ΕΣΚΑΝΑ.

Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα μας υποδέχθηκε την πολύ δυνατή ομάδα του ΟΔΥΣΣΕΑ Αγίας Βαρβάρας, από την οποία και ηττήθηκε με 24-56.

Η ομάδα μας παρουσιάσθηκε με έλλειψη ρυθμού και ιδιαίτερα αγχωμένη και άστοχη.

Παρόλα αυτά υπήρξαν στιγμές που έδειξε ορισμένα καλά στοιχεία και με συνεχή δουλειά περιμένουμε βελτίωση στους επόμενους αγώνες.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται τον Πανιώνιο.

Καλή συνέχεια!

Last Updated on Sunday, 06 November 2016 18:07

Δεύτερη νίκη μέσα στο ίδιο Σαββατοκύριακο πέτυχε η Ομάδα των Παμπαίδων του Ομίλου μας. Μετά από ένα ωραίο αγώνα με ένα ισοδύναμο αντίπαλο επιβλήθηκε του ΠΕΙΡΑΙΚΟΥ εκτός έδρας με σκορ 46-55.

Last Updated on Wednesday, 11 December 2013 17:39

alt

Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ξεκίνησε με το δεξί τις φετινές αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα Παμπαίδων της ΕΣΚΑΝΑ, καθώς επικράτησε στην παράταση με σκορ 44-38 του Ιωνικού Νικαίας στο ανοιχτό γήπεδο του ΠΟΡΦΥΡΑ!

Η ομάδα του Νικόλαου Μπεσίνη αντιμετώπισε διάφορα προβλήματα, τα οποία κατάφερε να ελέγξει στη συνέχεια του αγώνα. Ο ΙΩΝΙΚΟΣ έκανε ένα δυναμικό ξεκίνημα και στη λήξη της πρώτης περιόδου το σκορ διαμορφώθηκε σε 6-12. Μειώνοντας την διαφορά του πρώτου δεκαλέπτου, οι γηπεδούχοι στο δεύτερο δεκάλεπτο έκαναν ένα καταπληκτικό 12-1 και κατόρθωσαν να φτάσουν στο ημίχρονο με το σκορ 18-13. Ο Ιωνικός προηγήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο και από το ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου και πέρα ο Μπεσίνης έκανε δοκιμές χρησιμοποιώντας όλους τους παίΚτες  που είχε στη διάθεσή του και έφερε το παιχνίδι στο τελείωμα της κανονικής περιόδου ισόπαλο με σκορ 38-38.

Στην παράταση λειτούργησε καταλυτικά η ψυχραιμία που κατάφερε να περάσει ο προπονητής μας προς τους παίΚτες του και είχε ως αποτέλεσμα το τελικό 44-38 υπέρ του Πορφύρα.