Home

O ΠΟΡΦΥΡΑΣ στα SOCIAL MEDIA (NEW)

Ανανεωμένο !!

    

           


MOBILE LAND ΞΥΔΟΥΣ

Χορηγός της

Ανδρικής ομάδας Μπάσκετ

MOBILE LAND

ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΥΔΟΥΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

ΡΟΔΟ

6932 367370

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ

ειδικός συνεργάτης του ΠΟΡΦΥΡΑ

ΚΥΡΙΑΚΟΥ - Θ. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

Ήβης 26-28, Φρεαττύδα

210 4536 342

6944 887823,  6944 511747

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ-GRILL "Ο ΝΙΚΗΤΑΣ"


ΦΙΑΛΕΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ


Νικόλαος Καραγιαννίδης

Λάμπρου Σπύρου 99, Πειραιάς


άμεση εξυπηρέτηση στο

210 4511 169

ΤΕΝΤΕΣ "Ο ΜΗΝΑΣ"

Τέντες-Συστήματα σκίασης

Λεωφ. Χατζηκυριακού 105

210 4517 921



Κέντρο Ελαστικών & Ζαντών

Δ. Γιαννουλάτος

Φίλωνος 131

210 4294 586

AST-airline services training

Παναγιώτης Δατσώλης

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΑΣΑΠΙΚΟ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΑΣΑΠΙΚΟ

Κλεισόβης 133, Καλλίπολις

210 4537 767

ΡΕΤΙΚΑΣ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ


ΤΗΛ: 210-42.87.414

FAX: 210-42.87.444

ΣΚΟΥΖΕ 25 & ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠΟΡΦΥΡΑΣ Αθλητικός Όμιλος Φρεαττύδος

Η Πετρίνα Μπουτσελάκου (γενν. 2000, λίμπερο και ακραία) και η Ασία Κουόλ (γενν. 2001, κεντρική και διαγώνια) είναι τα δύο νέα μέλη της γυναικείας ομάδας βόλεϊ του ΠΟΡΦΥΡΑ, προερχόμενες από τις υποδομές του Ομίλου.

Συγχαρητήρια στην Πετρίνα και την Ασία και ευχές για πολύχρονη πετυχημένη παρουσία στη γυναικεία ομάδα χωρίς ατυχίες.

Συγχαρητήρια και στην Επιτροπή Βόλεϊ, υπό τον Αντιπρόεδρο του Ομίλου Νίκο Δελαγραμμάτικα, για την ανεξάντλητη προσπάθεια στις υποδομές του τμήματος που συνεχίζει να δίνει καρπούς, τόσο αθλητικούς όσο και σε επίπεδο αξιών και χαρακτήρων.

Περισσότερα ΕΔΩ

  

 

Έγινε η κλήρωση του Πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών για την περίοδο 2016-17.

Η γυναικεία ομάδα του Ομίλου, στην ιστορική χρονιά της "επιστροφής", υποδέχεται την πρώτη αγωνιστική (9/10/2016) στο ΣΑΛΠΕΑΣ, τον ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.

Τις θερμές ευχές όλων μας για μια πορεία, ανάλογη των προσδοκιών της επιτροπής, του τεχνικού επιτελείου και των παικτριών της ομάδας μας, αλλά και της Ιστορίας της. 

Α’ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική 09/10/16
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ  - Α.Σ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
2η Αγωνιστική 16/10/16
ΚΛ. ΜΕΘΑΝΩΝ ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
3η Αγωνιστική 23/10/16
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ  - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
4η Αγωνιστική 30/10/16
ΝΕΟ ΚΛ. ΒΑΡΗΣ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» - Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ
5η Αγωνιστική 06/11/16
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ Α.Φ.Μ.Σ.
6η Αγωνιστική 13/11/16
ΚΛ. ΜΑΓΟΥΛΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
7η Αγωνιστική 20/11/16
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
8η Αγωνιστική 27/11/16
ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ
9η Αγωνιστική 04/12/16
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. 
10η Αγωνιστική 11/12/16
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑ Α.Ο. - Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ
11η Αγωνιστική 18/12/16
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ 
12η Αγωνιστική 08/01/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
13η Αγωνιστική 15/01/17
ΚΛ. ΜΑΝΔΡΑΣ Γ.Α.Σ. ΜΑΝΔΡΑΣ - Α.Ο.ΦΠΟΡΦΥΡΑΣ 

Β’ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική 22/01/17
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Α.Σ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
2η Αγωνιστική 29/01/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
3η Αγωνιστική 05/02/17
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
4η Αγωνιστική 12/02/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»
5η Αγωνιστική 19/02/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ Α.Φ.Μ.Σ. - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
6η Αγωνιστική 05/03/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 
7η Αγωνιστική 12/03/17
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
8η Αγωνιστική 19/03/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 
9η Αγωνιστική 26/03/17
ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤ. ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
10η Αγωνιστική 02/04/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑ Α.Ο. 
11η Αγωνιστική 09/04/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
12η Αγωνιστική 23/04/17
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
13η Αγωνιστική 30/04/17
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ - Γ.Α.Σ. ΜΑΝΔΡΑΣ

 


Έγινε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, η κλήρωση των ομίλων του Νότου, του επερχόμενου πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας .

Ο ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ κλήρωθηκε στον 1ο Όμιλο. Η σύνθεση του Ομίλου έχει ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Α.Ο. Ακράτας

ΚΑΟΚ

ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου

Α.Ο. Γλαύκος

Α.Ο. Αχαγιά ’82

Α.Ο. Ερμιονίδας

Σ.Κ. Καλαμάτα

Γ.Σ. Δάφνη Δαφνίου

Α.Ο. Τρίτων

Α.Ο. Άρης Πετρούπολης

Α.Ο. Πορφύρας

ΚΑΠ

Α.Ο. Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Α.Ε. Ικάρου Καλλιθέας

Α.Ο. Ένωση Ιλίου


Η σύνθεση και του 2ου Ομίλου:


2ος Όμιλος Νότου

ΑΣΚ Ιπποκράτης

Ε.Σ. Κάδμος

Πανναξιακός ΑΟΝ

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας

Ακαδημία Καλ. Ρεθύμνου

Α.Σ. Λοκρός Αταλάντης

1ος Ειδικού Πρωταθλήματος Ανόδου

ΟΦΗ

Γ.Σ. Προμηθέας Χαλανδρίου

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ

Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου

Α.Ε. Πεντέλης

Α.Σ. Διαγόρας Δρυοπιδέων

Πόλις Α.Σ. Καλλιθέας


Καλή επιτυχία στην ομάδα μας!

 

Σημέρα Γιορτή του Πατέρα, ευχόμαστε σε όλους τους ΠΟΡΦΥΡΙΩΤΕΣ Πατεράδες, να δουν τα αγόρια τους και τα κορίτσια τους όπως τα ονειρεύονται!

Το δικό μας όνειρο είναι να τα δούμε να αριστεύουν στα σχολεία και να παλεύουν με τα μελανέρυθρα στα γήπεδο, πάντα με σεβασμό σε συμπαίκτες, προπονητές και αντιπάλους!

ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ!

 


Σας πατεράδες να πούμε και το παράπονο μας:


 

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 12 Ιουνίου με απόλυτη επιτυχία, το 27ο Τουρνουά Υποδομών του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ, αφιερωμένο στη μνήμη των Κ. Κοντοδιού, Β. Πρέντζα και Π. Βλαχογιάννη.

Στο κατάμεστο ανοικτό γήπεδο στολίδι του Ομίλου στην Πειραϊκή, το πρόγραμμα άνοιξαν οι μικροί αθλητές και αθλήτριες των Υποδομών, που εντυπωσίασαν με τις επιδόσεις τους και την πρόοδο τους κατά την διάρκεια των διαγωνιστικών, με κορυφαία στιγμή τον πρωτότυπο διαγωνισμό των Juniors.

Ακολούθησε η Τελετή Λήξης με την παρέλαση των ομάδων, (στην οποία συμμετείχαν και οι προσκεκλημένες ομάδες, ΚΡΟΝΟΣ Αγ. Δημητρίου, ΠΗΓΑΣΟΣ Κορυδαλλού, ΦΑΡΟΣ Κερατσινίου) και οι απονομές στις νικήτριες ομάδες του τουρνουά και τους νικητές των διαγωνιστικών.

Στα αξιοσημείωτα το τελετουργικό της παρέλασης το οποίο ήταν εμπνευσμένο από τους Ολυμπιακούς αγώνες (ενόψει και της εφετινής 31ης Ολυμπιάδας).

Την σκυτάλη πήραν οι βραβεύσεις αθλητών, στελεχών  και χορηγών του Ομίλου. Βραβεύθηκαν οι:

Ο κος Γιώργος Κωνσταντινίδης της εταιρείας χρωμάτων BERLING, χορηγός της Ανδρικής Ομάδας Μπάσκετ

Ο προπονητής της Ανδρικής ομάδας Γιάννης Παύλος και οι αθλητές της Πρωταθλήτριας ομάδας, Χ.Παλτόγλου, Λ.Χαραλαμπίδης, Θ.Φωτόπουλος, Π.Βαμβακάρης, Μ.Οικονόμου, Α. Πιτούλης και Τ. Κωνσταντίνου για την Άνοδο στην Γ' Εθνική Κατηγορία.

Ο Λευτέρης Χαραλαμπίδης για την πολύχρονη προσφορά του στην Ανδρική Ομάδα. 

Ο αποχωρήσας επί οκτώ χρόνια προπονητής των Υποδομών μας, Γιώργος Γιαννόπουλος.

Στην πιο συγκινητική στιγμή της βραδιάς, έγινε η απονομή της πλακέτας για την Κατερίνα Κοντοδιού με την τεράστια προσφορά στον Όμιλο, στην κόρη της και επί σειρά ετών αθλήτρια του Ομίλου Σεβίνα Κοντοδιού.

Ευχαριστούμε τους εκλεκτούς προσκεκλημένους για την παρουσία τους: 

Τον εκπρόσωπο της Ιεράς Μητρόπολης Πειραιά, την Βουλευτή Α' Πειραιά ΣΥΡΙΖΑ Γεωργία Γενιά, τον Βουλευτή Α' Πειραιά ΝΔ Κωνσταντίνο Κατσαφάδο, την Πρόεδρο του ΟΠΑΝ Δήμου Πειραιά Σταυρούλα Αντωνάκου, και τον Ταμία της ΕΣΚΑΝΑ Κούλη Τσίχλα.  

Το πρόγραμμα έκλεισε με εντυπωσιακά βεγγαλικά και τα παιδιά να χορεύουν υπό τους ήχους του Ζορμπά!!!

Για μια ακόμα φορά το Δ.Σ. ευχαριστεί θερμά τους προπονητές του Ομίλου Β. Πιτσικάλη, Π. Δοντά, Κ. Κωνσταντίνου και Έφη Κοιλάκου, καθώς και την Εφηβική ομάδα του Ομίλου, που χωρίς την αφοσίωσή τους και την υπερπροσπάθεια τους το τουρνουά δεν θα είχε την απόλυτη επιτυχία. 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Dim lights Embed Embed this video on your site


 
Page 158 of 160